Job Description vezetője a laboratórium, munkavédelem

1. Általános rendelkezések

4.1 szabályzat és a munkaköri leírások, szabályok a munkahelyi egészség és biztonság.
4.2 alapelvei oktatásszervezési a laboratóriumban, a megrendelések, rendeletek és egyéb útmutatást oktatási munkát az osztály és az anyagi és technikai támogatást az oktatási folyamat ..

4.3 Laboratóriumi berendezés, hogyan működik és működési szabályzatát.
4.4 Műszaki Egyetem kilátások.
4.5 Módszerek és szervezete kutatási munkát.
4.6 A szabványok, előírások, eljárások és a laboratóriumi ellenőrzési utasításokat.
4.7 alapjai a munkaügyi jogszabályokat.
4.8 szabályok és rendelkezések a munkavédelmi, biztonságtechnikai, ipari egészségügyi és tűzvédelem.

5. tevékenységét vezérelve az a laboratórium vezetője:

5.1 University Charter.
5.2 rendelések az egyetemi vezetés.
5.3 Kollektív Szerződés.
5.4 Ez a munkaköri leírás.

6, a laboratórium vezetője jelentések közvetlenül a tanszékvezető.
7 hiányában az a laboratórium vezetője (betegség, nyaralás, üzleti út, stb), feladatát kell kijelölt személy az előírt módon, amely felelős a nem megfelelő teljesítmény őket.

2. Feladatok vezetője Laboratórium

1 képzést laboratóriumok a minisztérium az oktatási folyamat, a termelés és a kutatás.
2 vezetést az új és a meglévők fejlesztése módszerek laboratóriumi ellenőrzés és segíti azok végrehajtását a termelésbe.

3 végez ellenőrző laboratóriumi felszereléseket és a laboratóriumi személyzet munkahelyek és lépéseket tesz a meglévő hiányosságokat.
4. szervezi munkáját a munkahelyi biztonság és foglalkozás-egészségügyi szakos laboratóriumi
5. Rendezze a rendszeres ellenőrzés megfelelőség A metrológiai követelményeknek során az eszközök az oktatási és kutatási munkát.
6. figyelemmel kíséri az oktatási és a kisegítő személyzet a termelés és a munkafegyelem.
7. szervezi karbantartása telepített dokumentációt.
8 munkáját felügyeli mérnökök és laborantskogo a tanszék. Keres technikusok és ésszerű felhasználása.
9 vezetékes és összeállítja az éves leltár laboratóriumi felszerelés.
10 Együtt a fejét. a tanszék tervezi laboratóriumi berendezések a tanszék.
11 monitorok megfelelnek a munkavállalók jogait munkavédelmi, munkavédelmi, tűzvédelmi, ipari és munkaügyi fegyelem és munka szabályait.

3. Jogi vezetője Laboratórium

Laboratóriumának vezetője jogosult:

1. Bemutatni az irányítás, a University of fejlesztésre irányuló javaslatok a laboratóriumban.
2 kölcsönhatásba lép a fejek az összes (kiválasztott) szerkezeti egységek az egyetem.
3 A bejelentkezéshez és hitelesíti a dokumentumot a hatáskörébe.
4. Győződjön meg javaslatokat felügyelő támogatásáról szóló megkülönböztetett alkalmazottak, szankciókat, szabálysértőket a termelés és a munkafegyelem.
5 megkövetelése az egyetemi vezetés, hogy segítse a feladataik ellátása során és jogait.

4. A felelősség a fejét a laboratóriumi

A laboratórium vezetője felelős:

1. nem megfelelő teljesítése vagy elmulasztása feladatai ellátásához e munkaköri leírás - a megengedett mértékig hatályos munkaügyi jogszabályok tartozik.
2 elkövetett a tevékenysége során - meghatározott határokon belül a jelenlegi közigazgatási, büntető és polgári törvényhozás Magyarországon.
3. anyagi kárt - keretein belül a meglévő munkaügyi és polgári törvényhozás Magyarországon.

Job Description: vezetője Laboratórium összhangban kidolgozott _____________________.